Барселона се класира за ¼-финалите на турнира за Копа дел

...

Барселона громи на брега на Африка за 1/4-финал в Купата на Краля

Барселона се класира за ¼-финалите на шампионата за Копа дел Рей след разгромна победа с 5:0 като посетител на третодивзионния Сеута. Рафиня откри в 41-ата, а Роберт Левандовски удвои в 50-ата минута. Ансу Фати оформи класиката в 70-ата, до момента в който Франк Кесие  също се разписа в 77-ата минута. Точка на разногласието постави Левандовски, който осъществя втория си гол в дуела в 90-ата минута.

Тимът на Сеута се подвизава в испанската трета дивизия и са твърдо закотвени на дъното на класирането. Аматьорите от едноименния самостоятелен град, който се намира в Африка и съставлява испански анклав. В предходния кръг за Купата на краля скромният тим отстрани елитния Елче с 1:0.

Първата рискова обстановка пристигна в 13-та минута, когато Рафиня насочи неакуратен изстрел.

След половин час игра Сеута имаше страхотна опция да открие резултата. След осъществяване на ъглов удар Родриго бе оставен непокрит в дребното наказателно поле на Барселона и пропусна да означи.

Все отново Барселона откри резултата в 41-ата минута, когато Рафиня се разписа с прелестен удар от отдалеченост - 0:1.