Барселона се класира за полуфиналите на турнира за Купата на

...

Барса мина през 10 от Сосиедад и стигна полуфинал

Барселона се класира за полуфиналите на шампионата за Купата на краля в Испания.

Каталунците завоюваха с минималното 1:0 семейството си на Реал Сосиедад с гол на Усман Дембеле малко след почивката.

Минути преди нея пък гостите останаха с човек по-малко поради пряк червен картон на Браис Мендес. Съотборникът му Александър Сьорлот направи очевиден пропуск през второто полувреме, скоро по-късно Гави нацели гредата, а още в 11-ата минута гол на Роберт Левандовски бе анулиран.

Възпитаниците на Шави започнаха по-агресивно четвъртфиналния конфликт на своя „ Ноу Камп “ и още 4-ата минута Алехандро Балде стреля мощно, само че над вратата на Реал Сосиедад.

В 11-та минута Левандовски прати топката в нея, само че попадението не бе зачетено, тъй като намиращият се в засада Френки де Йонг попречи на видимостта на стража на домакините Алекс Ремиро.

В 17-а минута Усман Дембеле напредна самичък на контраофанзива през центъра и съумя да пласира прекрасен удар, който обаче пропусна за броени сантиметри задачата.

Мощният напън продължи и единствено две минути по-късно Де Йонг беше напълно покрай това да засече центриране на Дембеле отдясно.

Въпреки мощният напън на " блаугранас " Сосиседад съумя да стигне до отличен късмет. След момент на самостоятелна класа от Марин, Оярсабал стреля в горната греда на вратата на Тер Стеген.

Пет минути преди края на полувремето, тъкмо когато гостите съумяха да се стабилизират, Браис Мендес влезе неприятно в краката на Серхио Бускетс и беше изпъден с пряк червен картон след интервенция на ВАР.

Веднага след рестарта на мача хората на Шави натиснаха мощно и Усман Дембеле съумя да пречупи съпротивата на гостите след доста мощен удар в близкия ъгъл.

Домакините получиха предизвестие в 60-а минута обаче, откакто Александър Сьорлот беше оставен съвсем изцяло непокрит пред вратата на Стеген, само че някак не уцели вратата. В 68-а минута пък Гави нацели напречната греда на вратата на Реал Сосиедад.

Домакините упражниха огромен напън до края, само че Реал Сосиедад можеше да шокира " Камп Ноу " в 90-а минута, само че Сьорлот беше развенчан от Тер Стеген.

Барселона – Реал Сосиедад 1:0
1:0 Усман Дембеле (52)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ :

Барселона : Стеген, Кунде, Араухо, Кристенсен, Балде, Педри, Бускетс, Де Йонг, Дембеле, Левандовски, Гави;

Реал Сосиедад : Ремиро, Рико, Ле Норманд, Зубелдия, Елустондо, Мендес, Субименди, Кубо, Марин, Оярсабал, Сьорлот.
Източник: novsport.com