Барселона се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като

...

Барселона се измъчи, но победи в Истанбул, Севиля е аут

Барселона се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, откакто победи много мъчно Галатасарай с 2:1 в Истанбул. Първата среща в Барселона приключи 0:0. Домакините откриха в 29-та минута посредством Маркао, само че Педри в 37-та минута изравни.

В 49-та минута Пиер Емерик Обамеянг направи цялостен поврат за каталунците и ги класира за четвъртфиналите.

Там ще е и Уест Хям, който в профил един от най-големите любимци за трофея Севиля.

Сучек в 39-та минута откри резултата и по този начин изравни общия резултат, откакто Севиля беше победила с 1:0 в Испания.

Стигна се до продължения, в които се разписа Андрий Ярмоленко и лондончани изхвърлиха Севиля.

Другият отбор от град Севиля - Бетис също отпадна, откакто беше отхвърлен също след продължения от Айнтарх Франкфурт.

Така на финала в Севиля през май в Лига Европа няма да има отбор от града.

Жребият за четвъртфиналите в Лига Европа и Лигата на конференциите е на следващия ден.

22:00ч. Уест Хям - Севиля 1:0 в първия мач 0:1 след продължения 2:0

Република България Лайпциг се класира непосредствено за четвъртфиналите, откакто завоюва служебно двете срещи против Спартак Москва