Барселона се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на

...

Барселона се класира за 1/4-финалите на Купата на Краля след труден успех над третодивизионен отбор

Барселона се класира за 1/4-финалите в шампионата за Купата на краля след поврат от 0:1 до 3:1 над третодивизионния Унионистас де Саламанка в среща, играна на стадион " Кралица София ".

Домакините изненадващо поведоха в резултата с гол в 31-ата минута, откакто Алваро Гомес съумя да се разпише. Каталунците изравниха в края на първото полувреме посредством Феран Торес след асистенция на Сержи Роберто. Попадения на Жул Кунде в 69-ата и Алехандро Балде в 73-ата донесоха крайния триумф за Барса.

За Унионистас в 60-ата минута на мача в игра влезе българина Борислав Станков, прочут с прозвището си " Слави ". Той игра до края на срещата.