Барселона разби Ювентус с 3:0 в приятелски мач за трофея

...

Барселона разби Ювентус след трусовете в клуба

Барселона разруши Ювентус с 3:0 в другарски мач за трофея „ Жоан Гампер “. Каталунците доближиха до трофея след попадения на Мемфис Депай, Мартин Брайтуайт и Рики Пуч.

Двубоят на стадион „ Йохан Кройф “ в Сант Жоан Деспи започва чудесно за „ блаугранас “, които откриха резултата в 3-ата минута, когато домакините се възползваха от груба неточност на отбраната на „ бианконерите “ и Мемфис Депай осъществя.

Малко по-късно поредно Сержиньо Дест и нидерландецът пропуснаха да повишат резултата за Барселона.

Ювентус отговори с изстрел на Кристиано Роналдо, който бе отразен от Нето. До края на полувремето двата отбора си размениха положителни благоприятни условия за нов гол, само че подобен не падна до почивката.

Италианският отбор бе покрай изравняването, само че Нето отрази изстрел на Федерико Киеза.

В 57-ата минута Барселона удвои преднината си, когато Мартин Брайтуайт осъществя с глава след осъществяване на ъглов удар.

Каталунците стигнаха до триумфа в заключителните секунди на дуела, откакто Рики Пуч направи отличен пробив и осъществя, оформяйки класическия резултат.