Барселона разби Реал Мадрид с 3:0 в контролна среща, част

...

Барселона прегази Реал Мадрид пред над 80 000 фенове в САЩ

Барселона разруши Реал Мадрид с 3:0 в контролна среща, част от лятната подготовка и на двата тима в Съединени американски щати. Двубоят се организира пред над 80 000 почитатели в Арлингтън, Тексас. Точни за каталунците бяха Усман Дембеле (15), Фермин Марин (85) и Феран Торес (90+1). Винисиус пропусна дузпа за " белия балет ", а също така възпитаниците на Карло Анчелоти на три пъти удариха гредите.

" Блуагранас " удариха греда още в 4-ата минута посредством Ориол Ромеу. В 15-ата минута Барселона провежда страхотна офанзива, при която Педри пусна отличен пас към Дембеле, а французинът от дребен ъгъл с шут по диагонала вкара за 1:0.

Четири минути по-късно Феде Валверде центрира в наказателното поле, където Джуд Белингам не съумя да засече топката, само че тя срещна ръката на Роналд Араухо и Реал получи дузпа. Зад топката застана Винисиус, чийто мощен шут срещна напречната греда. В 39-ата минута удари на Винисиус и Белингам срещнаха гредата, след което отбраната на Барса съумя да почисти.

В 62-ата минута гредата още един път попречи на " кралете " да стигнат до гол. Ударът на Орелиен Чуамени имаше и мощ, и акуратност, само че топката се отби от напречната греда, а по-късно и от гърба на Тер Стеген.

В 85-ата минута Барселона стигна до втори гол. Тони Кроос загуби топката в центъра, което разреши на Сержи Роберто да напредне и да откри Фермин Марин. Младокът насочи страховит удар и заби топката под гредата за 2:0.

В последните секунди на мача " блаугранас " стигнаха и до трети гол. Марин изведе Феран Торес, който трансферира технично Куртоа, а по-късно насочи в празната врата за крайното 3:0.