Барселона продължава със слабото си представяне в Ла Лига. Каталунците

...

Безидеен Барса се сгромоляса на Местайя

Барселона продължава със слабото си показване в Ла Лига. " Каталунците " изгубиха с 0:2 гостуването си на Валенсия. Дербито на " Местайя " бе от 21-ия кръг. Победата на " прилепите " вкъщи над " блаугранас " бе първа от 2008 година насам.

В началото на второто полувреме Жорди Алба си вкара автогол, а в 77-ата минута Макси Гомес оформи крайното 2:0. Уругвайският нападател пропусна дузпа в 10-ата минута. Освен това Тер Щеген на няколко пъти имаше решителни намеси, с които предотврати още голове във вратата си.

Валенсия събра 34 точки и излезе на пето място във краткотрайното класиране. Барселона към момента е водач, само че Реал е с мач по-малко и може да го измести.

Валенсия стигна до дузпа при първата си добра офанзива. Пике не се намеси добре след подаване към Гая и го фаулира. Макси Гомес застана зад топката, само че Тер Щеген избави удара на уругваеца.

В 19-ата минута немският вратар още веднъж се намеси чудесно, откакто топката се удари в Пике и влизаше във вратата, само че стражът я спря на голлинията.

В 37-ата минута " прилепите " сбъркаха при изнасянето на топката, Ансу Фати изведе Артур, само че бразилецът се забави и не съумя да се разпише.

В началото на второто полувреме композиция сред Фати и Меси можеше да докара до гол, само че младокът се подхлъзна и ударът му бе неакуратен.
 Снимка 463406
Източник:

48-ата минута домакините откриха резултата след поредна бъркотия в наказателното поле на Барса. Жерард Пике не съумя да почисти добре с глава, Макси Гомес овладя на гърди и имаше задоволително време за удар. Топката рикошира в Жорди Алба и стана неспасяема за Тер Щеген - 1:0.

След час игра Меси нанесе рисков диагонален удар, който облиза гредата. В 68-ата минута аржентинецът опита да трансферира вратаря, само че топката мина над вратата. Малко по-късно Меси опита и удар с глава, само че стреля неопределено.

В 77-ата минута Макси Гомес вкара втори гол. Първо Юмтити бе преодолян елементарно, по-късно Роберто се забави да блокира уругвайският нападател, който насочи топката в левия ъгъл за 2:0.

В 81-вата топката посети мрежата на каталунците за трети път, само че съдията не зачете гола поради очевидно нарушаване в офанзива.