Барселона продължава без грешка в представянето си от началото на

...

Барса е без грешка и в деня на референдума, Меси е независим

Барселона продължава без неточност в представянето си от началото на сезона в Примера дивисион. Каталунците към този момент имат седем победи след изиграването на първите седем кръга в испанското състезание. Барселона реализира класическа победа с 3:0 против Лас Палмас пред празните трибуни на „ Камп Ноу “. Врататите на стадиона останаха затворени поради безредиците в града, които бяха подбудени от дейностите на полицията по време на референдума за самостоятелност на Каталуня. Провеждането на срещата бе под въпрос, като от Барселона даже желаеха мачът да бъде отсрочен, само че футболната лига отхвърли сходен сюжет. Лионел Меси означи две от попаденията при триумфа, а Серхио Бускетс добави един гол.

Новият треньор на Лас Палмас Пако Айестаран дебютира публично отпред на тима със загуба.

Барселона имаше превъзходство през цялото време на дуела. Серхи Роберто направи доста добър пробив в 6-та минута, след което стреля, само че Чичисола избави.

Алеиш Видал имаше искания за дузпа в 20-та минута, само че съдията Монтеро Мунуера реши, че няма съображение да свири такава.

Вратарят на Лас Палмас Чичисола направи две невероятни спасявания в 21-та минута, когато отрази два поредни удара на Лионел Меси и Луис Суарес.

Денис Суарес направи доста сериозен пропуск в 22-та минута, когато излезе самичък против Чичисола, само че пропусна да стреля в точния миг.

Лас Палмас провежда добра офанзива в 28-та минута, когато Танане се опита да взаимодейства с Кайери, само че Серхи Роберто съумя да почисти топката.

Серхи Роберто центрира в наказателното поле на Лас Палмас в 33-та минута, след което Паулиньо стреля с глава, само че над напречната греда в навън.

В 43-та минута след удара на Кайери топката срещна гредата.

Чичисола съумя да се намеси решаващо и да избие в корнер в 48-та минута след удара на Иван Ракитич.

Барселона поведе в 49-та минута, когато Лионел Меси центрира от корнер в наказателното поле на Лас Палмас, където Серхио Бускетс засече топката с глава и я вкара във вратата на Чичисола.

Лионел Меси насочи доста рисков удар в 51-та минута, само че Чичисола съумя да извади топката с ръка.

Луис Суарес постави топката на главата на непокрития Лионел Меси в 56-та минута, който стреля с глава, само че над напречната греда на вратата на Лас Палмас.

Лионел Меси направи доста сериозен пропуск в 70-та минута.

Барселона удвои своята преднина в 70-та минута, когато Денис Суарес пусна отличен извеждащ пас към Лионел Меси, който излезе самичък против Чичисола, след което го финтира и вкара в опразнената врата.

Барселона вкара трети гол в 77-та минута. Иван Ракитич подаде към Луис Суарес, който с едно допиране изведе Луис Суарес самичък против Чичисола, а аржентинският нападател не пропусна да вкара своя втори гол в срещата и направи резултата 3:0.

Андрес Иниеста получи травма в 84-та минута и бе заменен от Андре Гомеш.

Барселона можеше да реализира още по-убедителна победа, само че Луис Суарес пропусна да вкара четвърти гол в 90-та минута. Уругвайският нападател остана самичък против Чичисола, само че не съумя да вкара.

Барселона е водач с 21 точки, откакто има седем победи след изиграването на първите седем кръга. Освен това тимът резервира поредна суха мрежа и е позволил единствено два гола. Лионел Меси към този момент има 11 гола от началото на сезона в Примера дивисион. Лас Палмас е седемнайсти с 6 точки.