Барселона постигна впечатляваща победа с 3:0 като гост на Атлетико

...

Барселона наказа Атлетико при рецитал на Левандовски

Барселона реализира впечатляваща победа с 3:0 като посетител на Атлетико Мадрид в огромното дерби от 29-тия кръг на Ла Лига.

Жоао Феликс се разписа за каталунците в 39-ата минута, а Роберт Левандовски удвои задатъка им в 47-ата минута.

Фермин Лопес пък реши всичко с трето попадение за Барса в 65-ата минута. Мачът ще се запомни с доста мощната игра на каталунците и най-много на Роберт Левандовски, който с изключение на попадението се регистрира и с две асистенции.

По този метод каталунците се изкачиха еднолично на втората позиция в класирането, като изпревариха Жирона. Барса записа и впечатляваща пета поредна победа над този противник, като с изключение на всичко друго нанесе и първа загуба на Атлетико Мадрид като хазаин през този сезон.

Наставникът на " блаугранас " Чави Ернандес пък бе изпъден с червен картон през първата част и няма да бъде на пейката за идващия мач на отбора си.

Атлетико Мадрид с провалянето си утежни ситуацията си в битката за зона " Шампионска лига ", като с първата си загуба у дома през сезона остава отвън топ 4 - на точка зад Атлетик Билбао.
Източник: lupa.bg