Барселона постигна ценен успех в битката за титлата в Ла

...

Барселона измъкна победата в Атлетик Билбао и дръпна с девет точки на Реал Мадрид

Барселона реализира скъп триумф в борбата за купата в Ла Лига, откакто в мач от 25-ия кръг на шампионата надделя Атлетик Билбао с минималното 1:0 като посетител.

В Билбао каталунците стигнаха до трите точки след попадение на Рафиня в добавеното време на първата част. В ролята на помощник за гола на бразилеца се трансформира Серхио Бускетс. След паузата баските имаха своите шансове да стигнат до равнене, като три минути преди приключването на постоянните 90 минути попадение на Иняки Уилямс бе анулирано след интервенция на ВАР.

До края възпитаниците на Шави Ернандес устискаха нежния си задатък и още веднъж поведоха с девет точки разлика пред втория Реал Мадрид. Атлетик е девети с 33 пункта. В идващия кръг Барса приема Реал в следващото издание на Ел Класико, до момента в който за Билбао следва посещение на Валядолид.

В по-ранен дуел,. Борха Иглесиас изведе андалусийци напред в резултата през първото полувреме, само че след почивката Йереми Пино донесе точката на „ жълтата подводница “.