Барселона постигна най-голямата си победа като гост от началото на

...

"Барселона" увеличи аванса си в Ла Лига след убедителна победа над "Бетис"

Барселона " реализира най-голямата си победа като посетител от началото на сеозна, откакто надигра с 5:0 " Бетис ". Каталунците имаха триумфи с по 3:0 против " Леганес ", " Жирона " и " Реал " (Мадрид), само че на " Бенито Виямарин " в Севиля бяха още по-убедителни.

Футболистите на Ернесто Валверде играха по познатия метод – икономично през първото полувреме и в убийствено високо движение след почивката, което се оказа решаващо.

Единствената неприятна вест за блаугранас се оказа травмата на Томас Вермален, който беше ударен неприятно преди почивката. Централният бранител беше сменен наложително от Самюел Юмтити, който се завърна на терена след лекуване на контузия.

През първите 45 минути футболистите на " Бетис " направиха всичко допустимо да задържат нулевото тъждество и позволиха " Барселона " да насочи единствено два точни удара. Най-добрите шансове за гостите бяха на сметката на Сержи Роберто и Меси, само че каталунците не съумяха да се разпишат.

FINAL #RealBetisBarça 0-5