Барселона постигна четвърта поредна победа в Ла Лига и временно

...

"Барселона" спечели мач, прекъснат заради сърдечен удар на фен

Барселона " реализира четвърта поредна победа в Ла Лига и краткотрайно излезе отпред в таблицата, откакто надделя " Кадис " с 4:0. Срещата от петия кръг на испанския шампионат обаче ще се запомни с проблем на почитател в публиката, поради който дуелът беше пресечен повече от 30 минути.

След нулева първа част " Барселона " стигна до два гола посредством Френки Де Йонг (55`) и Роберт Левандовски (65`).

В 81-ата минута срещата беше прекъсната поради случай на трибуните. Първоначално не се знаеше какво се случва, само че по-късно се оказа, че последовател на " Кадис " е получил сърдечен удар. Двата отбора останаха на терена, а камерите уловиха и бързата реакция на вратаря на домакините Ледесма, който откри дефибрилатора, с цел да го занесе на мястото на потърпевшия.

По-късно тимовете бяха прибрани в съблекалните, а след 32 минути дуелът беше възобновен. По информация на вестник " Спорт " фенът е съумял да напусне стадиона с пулс след многоминутна неустановеност.

В оставащите минути " Барселона " вкара още два гола посредством Ансу Фати и Усман Дембеле.

Cadiz goalkeeper Ledesma brought over a medical kit into the stands for the fan who fell unconscious during the game
Източник: dnevnik.bg