Барселона победи с 3:1 клубния шампион на Африка Мамелъди Съндаунс

...

Барса победи шампиона на Африка, а Меси подлуди Йоханесбург

Барселона победи с 3:1 клубния първенец на Африка Мамелъди Съндаунс в контролна среща, която бе част от празненствата по случай 100 години от рождението на Нелсън Мандела. Двубоят се игра на стадион „ ФНБ “ в Йоханесбург.

Старши треньорът на Барселона Ернесто Валверде стартира мача в следния състав: 1. Марк-Андре тер Стеген – 2. Нелсон Семедо, 24. Йери Мина, 5. Серхио Бускетс, 19. Лука Дин – 26. Карлес Аленя, 4. Иван Ракитич, 6. Денис Суарес – 11. Усман Дембеле, 9. Луис Суарес, 7. Андрес Иниеста.

Лионел Меси провокира невероятна атмосфера на стадиона в Йоханесбург с появяването си на аварийна пейка.

Барселона поведе в резултата в 3-та минута. Усман Дембеле с доста прекрасен удар от границата на наказателното поле на Мамелъди вкара топката във вратата на Денис Онианго.

Мамелъди можеше да изравни резултата в 12-та минута, когато Тау излезе самичък против Тер Стеген, само че вратарят на Барселона избави.

Каталунците проведоха чудесна офанзива в 13-та минута. Карлес Аленя комбинира с Луис Суарес, който бе изведен самичък против Онианго, само че стреля настрана от десния дирек на вратата на домакините.

Барселона съумя да удвои своята преднина в 19-та минута, когато Денис Суарес подаде към Луис Суарес, който излезе самичък против Онианго и този път не пропусна да се разпише.

Каталунците направиха нова доста добра офанзива в 30-та минута. Денис Суарес подаде към Усман Дембеле, който излезе самичък против Онианго и го трансферира, само че Арендзе съумя да почисти топката малко пред гол линията.

Кекана насочи доста прекрасен удар в 36-та минута, само че Тер Стеген избави.

Усман Дембеле центрира в наказателното поле на Мамелъди в 38-та минута, след което Денис Суарес стреля, само че топката се спря в напречната греда.

През второто полувреме Ернесто Валверде смени целия състав: Яспер Силесен – Серхи Роберто, Жерар Пике, Хорхе Куенка, Жорди Алба – Андре Гомеш, Паулиньо, Де Галарета – Алеиш Видал, Пако Алкасер и Филипе Коутиньо.

Серхи Роберто направи ужасно отиграване в 57-та минута, само че не съумя да вкара.

Барселона вкара трети гол в 67-та минута, когато Пако Алкасер съумя да отнеме топката и подаде към Андре Гомеш, който не пропусна да се разпише във вратата на Онианго.

Звездата на Барселона Лионел Меси влезе в игра в 74-та минута на мястото на Де Галарета.

Мамелъди означи почетен гол в 75-та минута, който бе дело на Вилакази.

Веднага след мача Барселона се прибира, с цел да се приготвя за последния мач от сезона в Ла Лига против Реал Сосиедад на „ Камп Ноу “, който ще бъде и формалното прощаване с Андрес Иниеста.