Барселона победи с 2:0 Реал Сосиедад в последна среща от

...

Барселона си върна второто място в класирането

Барселона победи с 2:0 Реал Сосиедад в последна среща от 35-ия кръг на испанската Ла Лига. Благодарение на триумфа момчетата на Шави Ернандес събраха на сметката си 76 точки и се върнаха на второто място в класирането, изпреварвайки с точка третия Жирона.

Новата звезда на каталунците Ламин Ямал откри резултата в 40-ата минута, когато беше изведен на стрелкова позиция от Илкай Гюндоган. Преди това на няколко път Тер Щеген се намесва авторитетно и предотврати разкриване на резултата, а отдалечен удар на Рафиня се отби в десния непряк дирек на баските.

След почивката дуелът продължи да бъде забавен, само че нови попадения по този начин и падаха. В добавеното време на срещата Барселона получи право да извърши дузпа, която беше осъществиха от Рафиня за крайното 2:0.

За Реал Сосиедад загубата е втора за последните три дуела и отборът към този момент е седми в класирането, като изостава с точка от шестия Бетис. До края на сезона в Ла Лига остават три кръга.