Барселона победи Реал Сосиедад с 4:2 като гост в последния

...

Барса обърна Реал Сосиедад, Меси счупи рекорд на Герд Мюлер

Барселона победи Реал Сосиедад с 4:2 като посетител в последния неделен мач от 19-и кръг на Примера дивисион. Каталунците отстъпваха с 0:2 до 34-ата минута, само че върнаха един гол посредством Паулиньо в 39-ата.

През второто полувреме Луис Суарес се разписа два пъти, а в края Меси фиксира крайното 4:2.

Барселона прекъсна серия от седем мача без победа над Реал Сосиедад в гостуванията на "Аноета", а Меси измести легендата Герд Мюлер от върха на класацията за футболисти с най-вече голове в състезание от "голямата петорка" (Англия, Франция, Германия, Испания и Италия). Аржентинецът към този момент има 366 гола в 401 мача в испанското състезание, а Мюлер е осъществил 365 попадения в 427 срещи с екипа на Байерн Мюнхен. Меси усъвършенства и собствен персонален връх - за първи път в кариерата си записа асистенции в пети следващи мача на Барса (срещу Депортиво, Реал Мадрид, Леванте, Селта и Сосиедад). /БГНЕС
Източник: bgnes.com