Барселона победи Пари Сен Жермен с 3:2 в четвъртфинален мач

...

След поредица от обрати Барселона си тръгна с гол аванс от визитата на ПСЖ

Барселона победи Пари Сен Жермен с 3:2 в четвъртфинален мач от Шампионска лига. Столичани изостанаха в резултата, стигнаха до поврат, само че позволиха нови две попадения при домакинската загуба.

Каталунците първи заплашиха противниковата врата. В 20-ата минута удар на Роберт Левандовски с глава бе изчистен от голлинията от Нуно Мендеш.

Рафиня откри резултата на стадион " Парк де Пренс " в Париж. Вратарят на гостите мазета центриране в наказателното поле, само че топката попадна в краката на бразилеца, който я изпрати в мрежата.

След почивката парижани стигнаха до поврат с два гола за три минути. В 48-ата минута Осман Дембеле финтира неприятелски защитник и насочи компактен шут за 1:1. В идната си по рискова офанзива Фабиан Руис изведе Витиня в наказателното поле, а полузащитникът не сгреши от близка отдалеченост.

Възпитаниците на Луис Енрике можеха да създадат преднината си още по-убедителна, само че Марк-Андре тер Щеген мазета удар на Брадли Баркола в напречната греда.

След първичния потрес при започване на второто полувреме играчите на Шави Ернандес възобновиха равенството. Рафиня удвои головата си сметка.

Четвърт час преди края на постоянното време Осман Дембеле също бе спрян от гредата. Веднага по-късно Андреас Кристенсен се появи в игра на мястото на Френки де Йонг. Бранителят се включи в офанзива при корнер и бе прецизен, откакто засече с глава центриране във вратарското поле на Илкай Гюндоган.

Реваншът на Олимпийския стадион в Барселона е на 16 април, вторник, от 22:00 часа.