Барселона победи като гост Химки (Русия) със 79:65 (25:15, 11:17,

...

"Барса" с победа в Евролигата, силен мач за Везенков

" Барселона " победи като посетител " Химки " (Русия) със 79:65 (25:15, 11:17, 21:25, 22:8) в среща от 15-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Испанският отбор водеше през по-голямата част от дуела и стигна до триумфа след мощна игра в последната четвърт. За " Барселона " това е едвам пета победа в Евролигата. Тимът има 10 загуби и заема 13-о място в класирането. " Химки " е на осма позиция с 8-7.

Българският национал Александър Везенков се показа доста добре и беше с съществена заслуга за триумфа на испанския отбор. Той приключи с 8 точки, 4 битки, 1 асистенция и 3 отнети топки за 17:10 минути като запаса.

Каталунците поведоха в резултата след началните 4 минути и имаха задатък 3:49 минути преди края на третата четвърт, когато за съветския отбор тройка осъществя Алексей Швед за 46:45. В ответната офанзива Хуан Карлос Наваро беше прецизен от далечна отдалеченост за " Барселона " - 48:46.

45 секунди преди края на третата част Везенков още веднъж влезе в игра на мястото на Наваро. Секунди по-късно " Химки " стигна до нов поврат след тройка на Сергей Моня - 57:55, а в ответната офанзива българинът пропусна опит от тройката. Адам Ханга изравни резултата с два наказателни удара, а при 57:57 приключи и третата четвърт.

Последната част стартира с втората тройка на Везенков в мача за 60:57, а по-късно вкара панер за 64:59. Последваха пет тройки на Виктор Клавер, три на Кевин Серафин и испанците поведоха с 13 разлика (72:59) четири минути преди края на мача.

Руският отбор означи единствено 2 точки за 8 минути, а Клавер реши всичко в мача с нов панер за 74:59 при оставащи две минути.

За " Барселона " по 12 точки осъществиха Анте Томич, Виктор Клавер и Кевин Серафин.

За съветския отбор Алексей Швед вкара 22 точки, а 18 точки добави Тайлър Хъникът.
Източник: btvnovinite.bg