Барселона победи като гост АСВЕЛ Вильорбан (Франция) с 82:75 (11:15,

...

Барселона се справи с АСВЕЛ, Валенсия изненада шампиона Анадолу

Барселона победи като посетител АСВЕЛ Вильорбан (Франция) с 82:75 (11:15, 31:81, 21:27, 19:15) в среща от 18-ия кръг на постоянния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже.

Каталунците поведоха с 42:33 на почивката и удържаха преднината си до края.

. held out in France to claim a Round 18 victory over

Highlights...
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague)
Никола Миротич беше най-резултатен за триумфа с 19 точки, Кори Хигинс добави 16. Алекс Абринес записа 14 точки, а Рокас Йокубайтис се отличи с 13 точки и 5 битки.

Йосуфа Фал вкара 23 точки за АСВЕЛ, а Джона Матюс осъществя 17.

Испанският отбор е на второ място в класирането с баланс от 12-6, до момента в който французите са последни с 6 победи и 12 провали, откакто позволиха четвърта поредна загуба.

Шампионът на Израел Макаби Тел Авив завоюва против гостуващия Партизан (Белград) с 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28).

Лоренцо Браун се регистрира с 21 точки и 5 асистенции за Макаби, Бонзи Колсън добави 19 точки и 7 битки.

. showed their resilience at home to beat in Round 18 and get the double week started with a win

Кевин Пънтър беше най-резултатен за Партизан с 22 точки, а Данте Екзъм приключи със 17.

Израелския гранд реализира четвърти следващ триумф и е с 10-8 на осмо място в класирането, до момента в който Партизан заема 11-а позиция с 8 триумфа и 10 провали.

Испанският Валенсия победи първенеца от предишния сезон Анадолу Ефес (Турция) с 81:71 (16:13, 15:17, 21:26, 29:15).

Хосеп Пуерто записа 15 точки и 7 битки за домакините, а Джеймс Уеб вкара 14 точки.

Despite missing some key players started the double week in perfect fashion beating

За гостите Уил Клайбърн се отличи с 15 точки и 5 битки.

Валенсия е на 12-о място с 8 победи и 10 загуби, а Анадолу Ефес е девети с 9-9.

Мачовете от идващия кръг на Евролигата ще се играят на 12 и 13 януари.

Българска телеграфна агенция / Автор: Ива Кръстева