Барселона победи гостуващия Панатинайкос (Гърция) с 80:72 (21:20, 24:13, 26:14,

...

Барселона се справи с Панатинайкос в Евролигата

Барселона победи гостуващия Панатинайкос (Гърция) с 80:72 (21:20, 24:13, 26:14, 9:25) в среща от шестия кръг на постоянния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже.

Каталунците водеха безапелационно след първите три елементи със 74:47, само че изиграха слаба последна четвърт и гостите им понижиха изоставането си.

Джабари Паркър осъществя 17 точки за триумфа на Барселона. Ориол Паули добави 12, а Томаш Саторански и Никола Калинич вкараха по 10 точки.

За Панатинайкос се отличиха Джариан Грант с 15 точки, Мариус Григонис и Александър Балцеровски с по 12.

Барселона е на второ място в класирането с пет победи и една загуба, а гръцкият отбор заема 12-а позиция с 2-4. В идващия кръг каталунците са домакини на Цървена звезда на 10 ноември.

Испанският Баскония завоюва трагично против Партизан (Белград) с 84:83 (23:23, 25:19, 15:24, 21:17)

Американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър игра като титиляр и приключи с 9 точки, 8 битки, 8 асистенции и 1 отнетата топка за близо 30 минути.

За спечелилите най-полезен беше Чима Монеке с 16 точки и 6 битки, а Джейъмс Нънали вкара 16 точки за сърбите.

Виртус Болоня надви над гостуващия Анадолу Ефес (Турция) с 93:81 (20:18, 21:27, 28:17, 24:19) и се изкачи на трето място в класирането с баланс 5-1.