Барселона оцеля след нервно второ полувреме, за да победи Наполи

...

Барса удържа Наполи за победа с 3-1, влиза в четвъртфиналите на Шампионската лига

Барселона оцеля след нервно второ полувреме, с цел да победи Наполи с 3-1 във вторник и да стигне до четвъртфиналите на Шампионската лига с общ резултат 4-2.

Отборът на Шави Ернандес излетя от блоковете с голове на Фермин Лопес и Жоао Кансело, само че откакто Амир Рахмани върна един обратно, каталунците започнаха да се потят.

Италианският първенец Наполи, който избави равенството 1-1 в първи мач от осминафиналите, най-сетне бяха победени, когато Роберт Левандовски опустоши от близко.

Това е първият път, когато петкратните спечелили Барселона доближават до последните осмина на конкуренцията от 2020 година насам и го направиха без трио от контузените халфове Педри, Гави и Френки де Йонг.

„ Беше невероятна вечер, (изминаха) четири години, без да стигнем там, където ни е мястото, където клубът заслужава да бъде “, сподели Серхи Роберто пред Movistar.

„ Феновете поддържаха за нас -- те са доста значими. "

Шави сподели, че напуща в края на сезона през януари и тимът му записа с...