“Барселона” не успя да победи Галатасарай у дома в първи

...
“Барселона” не успя да победи Галатасарай у дома в първи
Коментари Харесай

Галатасарай удържа Барселона с испански вратар

“Барселона” не съумя да победи " Галатасарай " вкъщи в първи осминафинал от Лига Европа - 0:0. Основна заслуга за нулевото тъждество има преотстъпеният от каталунците вратар Иняки Пеня, който избави турския отбор с няколко отлични намеси.

Пеня е от Аликанте, само че е кадър на академията на Барса. Веднъж и гредата оказа помощ на гостите след удар на Френки де Йонг през второто полувреме.

Истинско шоу предложиха " Аталанта " и " Байер " (Леверкузен) в един от най-интересните осминафинали в шампионата. Бергамаските завоюваха с 3:2 и интригата за реванша остава.

" Глазгоу Рейнджърс " към този момент мисли за жребия за четвъртфиналите след безапелационна победа с 3:0 в първия мач против " Цървена Звезда ". Таверние от дузпа и Морелос направиха 2:0 още во 15-ата минута, а Балогун оформи крайното 3:0 след почивката.

Срещата можеше да развие и по различен метод, в случай че Александър Катай беше вкарал от дузпа за " Звезда ", а два негови гола бяха анулирани поради засади.
Първи осминафинали в шампионата по футбол Лига Европа:
“Севиля” - “Уест Хем” 1:0
“Аталанта” - “Байер” (Леверкузен) 3:2
“Барселона” - “Галатасарай” 0:0
“Брага” (Португалия) - “Монако” 2:0
“Рейнджърс” - “Цървена звезда) 3:0
“РБ Лайпциг” - “Спартак” (Москва), анулиран, немският тим продължава
“Бетис” - “Айнтрахт” (Франкфурт) 1:2
“Порто” - “Лион” 0:1

Реваншите са на 17 март.
Лига на конференциите
ПСВ " Айндховен " и " Копенхаген " сътвориха запаметяващ се голов трилър в първи осминафинал от шампионата Лига на конференциите. Срещата на „ Филипс стейдиъм “ приключи 4:4, като през целия мач нидерландците бяха догонващи в резултата, само че в последна сметка стигнаха до равенството.

Датчаните водеха с 3:1 до почивката.

Съперникът на ЦСКА-София в групите на шампионата - " Бодьо Глимт ", взе най-малък задатък вкъщи на осминафиналите след победа с 2:1 против АЗ " Алкмаар ".

Норвежците стигнаха до успеха с гол на Ола Солбакен от дузпа в добавеното време на мача.

Срещи от осминафиналите в Лигата на конференциите:

ПАОК (Солун) - “Гент” (Белгия) 1:0
“Витес” - “Рома” 0:1
“Славия” (Прага) - ЛАСК (Линц) 4:1
“Партизан” (Белград) - “Фейенорд” 2:5
ПСВ “Айндховен” - “Копенхаген” 4:4
“Бодьо Глимт” (Норвегия) - АЗ “Алкмаар” 2:1
“Олимпик” (Марсилия) - “Базел” 2:1
“Лестър” - “Рен” 2:0

Реваншите са на 17 март.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР