Барселона направи грешна стъпка в испанската Примера дивисион. На своя

...

"Барселона" стъпи накриво преди Ел Класикото за Купата на краля

" Барселона " направи неверна стъпка в испанската Примера дивисион. На своя " Камп Ноу " каталунците стигнаха единствено до тъждество 2:2 с " Валенсия ", като губеха с 0:2 по-късно повече от половин час игра, само че взеха точка с две попадения на нормалния обвинен - Лионел Меси.

Така " блаугранас " остават водачи в класирането с актив от 50 точки, 6 повече от втория " Атлетико " Мадрид (44), само че столичани са с мач по-малко. Трети е " Реал " Мадрид с 39 пункта.
Ел Класико в полуфиналите за Купата на краля (ВИДЕО) bTV Action ще излъчи онлайн борбите сред "Барселона " и "Реал " Мадрид
Срещу " Валенсия " треньорът на " Барселона " Ернесто Валверде, очевидно с мисъл за идния мач с " кралския клуб " в полуфиналите за Купата на краля, остави на аварийна пейка четирима титуляри - Клеман Лангле, Жорди Алба, Серхио Бускетс и Артур, а вместо тях в стартовите 11 попаднаха Томас Вермален, Сержи Роберто, Карлес Аленя и Артуро Видал.
Снимка: Getty Images
Промените се отразиха на каталунците и Кевин Гамейро даде задатък на " Валенсия " в 24-ата минута. Осем по-късно " прилепите " удвоиха преднината си след гол от дузпа на Даниел Парехо.

За следващ път обаче Лионел Меси измъкна тима си от сложна обстановка. Аржентинецът понижи на 1:2 в 39-ата минута, разписвайки се от бялата точка. Така той стана третият състезател в историята на Ла Лига с 50 осъществени дузпи. Пред него са единствено Уго Санчес (56) и Кристиано Роналдо (61).
Меси означи и през втората част - в 64-ата минута, само че той и съотборниците му не съумяха да осъществят цялостен поврат. Звездата на " Барселона " обаче се намира в най-хубавата си реализаторска форма от януари 2013 година насам. Нападателят е отбелязвал най-малко едно попадение във всяка една от последните 9 срещи на " блаугранас ".

В сряда (6 февруари) " Барселона " посреща огромния си противник " Реал " Мадрид в първи полуфинален конфликт от шампионата за Купата на краля. Ел Класикото можете да гледате онлайн по bTV Action от 22 ч. Студиото ни преди дуела стартира в 21:30 ч.
Източник: btvnovinite.bg