Барселона надигра категорично Елче с 4:0 в късния съботен мач

...

Барселона победи Елче и дръпна с 15 точки

Барселона надигра изрично Елче с 4:0 в късния съботен мач от кръга на испанската Ла Лига. Така тимът на Шави Ернандес усили задатъка си пред на 15 точки. Шампионът има мач по-малко.

Роберт Левандовски откри резултата за каталунците в 20-ата минута. Той отклони топката след директен свободен удар, изпълнен от Жорди Алба. След почивката за Барселона вкараха Ансу Фати, още веднъж Левандовски и Феран Торес.

Фати се разписа за първи път от 19 януари насам. Последното попадение на Торес пък беше на 1-и ноември против Виктория Пилзен в Шампионската лига.

С двете си попадения Левандовски към този момент има 17 гола в Ла Лига и е преди всичко при стрелците. След него е нападателят на Хетафе Енес Унал с 13 гола.

Барселона съумя да резервира и за 20-и път суха мрежа през сезона. Това беше и 150-и мач в кариерата на Марк-Андре тер Стеген без позволен гол.

Елче остава на последно място в класирането на Ла Лига и на процедура е жертван да изпадне в Сегунда дивисион. Мачът с Барса беше.

Източник: flashnews.bg