БАРСЕЛОНА, Испания (АП) — След като отбеляза страхотен победител, за

...

Гризман се очертава като съперник на Белингам за най-решителен играч в Испания

БАРСЕЛОНА, Испания (АП) — След като означи страховит победител, с цел да отстрани Реал Мадрид от Купата на Краля, Антоан Гризман още веднъж засенчи Джуд Белингам в техния двубой да бъде считан за най-решителния състезател в Испания.

Гризман победи Винисиус Джуниор с топката, танцува надолу по крайната линия и насочи удар в единственото място, което можеше – под тъничък ъгъл, тъкмо над рамото на вратаря Андрий Лунин. Този трети гол в добавеното време изведе Атлетико вечно напред при успеха с 4-2 над Мадрид в Купата на Краля в четвъртък.

„ Нашите запаси ни дадоха подтик, а по-късно магическият състезател, какъвто е Гризман, го направи неговото нещо “, сподели треньорът на Атлетико Диего Симеоне за ключовете към успеха, които доведоха тима му до четвъртфиналите.

Единствените две загуби на Мадрид в 29 мача във всички надпревари през тази акция, в това число Шампионската лига, са в ръцете на Атлетико.

Гризман също означи победител, когато Атлетико победи Мадрид с 3-1 в...