БАРСЕЛОНА, Испания (AP) — Дни след като беше обект на

...

Винисиус отбелязва два гола при победата с 4-2 на Осасуна, докато Мадрид прави още една крачка към титлата

БАРСЕЛОНА, Испания (AP) — Дни откакто беше обект на расистки насмешки преди мачове, в които даже не участваше неговият тим, Винисиус Джуниор означи два гола за води водача в испанското състезание Реал Мадрид до преобладаваща победа с 4-2 против Осасуна в събота.

Винисиус, който е черен, е търпял расистки обиди по време на мачове като посетител, изключително през последните два сезона. Тази седмица той беше подложен на расистки викания от групи почитатели, събрани пред стадионите на Атлетико Мадрид и Барселона преди мачовете от Шампионската лига. Атлетико играе с Интер Милано, а Барселона играе с Наполи.

Винисиус помоли в обществените медии дейностите да не останат ненаказани, добавяйки „ Тъжна действителност, която се случва даже в мачове, в които аз не участвам! “

Бразилският нападател не беше смутен на терена в Памплона, отбелязвайки откриването на Мадрид в четвъртата минута и добавяйки четвърти гол, с цел да приключи провалянето. Дани Карвахал и Брахим Диас също вкараха за го...