Барселона играят при 2:1 Атлетико Мадрид в дербито на 23-ия

...

НА ЖИВО: Барселона - Атлетико Мадрид 2:1, пълен обрат за каталунците

Барселона играят при 2:1 Атлетико Мадрид в дербито на 23-ия кръг на Ла Лига. В 8-ата минута Яник Ферейра Караско откри резултата, а две минути по-късно Жорди Алба с прословут гол изравни. В 21-ата минута Гави направи цялостен поврат. Срещата се организира на „ Камп Ноу”.

Срещата стартира с домашен напън. В 5-ата минута Дани Алвеш проби отдясно и откри Феран Торес пред наказателното поле. Нападателя опита удар в близкия ъгъл, само че стреля настрана от задачата. Три минути по-късно "дюшекчиите " стигнаха до попадение. Коке откри Луис Суарес отдясно. Уругваецът напредна и подаде към Яник Ферейра Караско в наказателното поле, който насочи в десния ъгъл за 0:1.

В 10-ата минута каталунците изравниха. Дани Алвеш подаде към Жорди Алба отдясно на границата на наказателното поле, а бранителят с външен фалц от придвижване прати кълбото неспасяемо във вратата.

Десет минути по-късно Жоао Феликс получи от Тома Льомар отляво. Португалецът се оправи с Дани Алвеш, навлезе във вътрешността и потърси далечния ъгъл, само че стреля неопределено. В 21-ата минута Барса направи цялостен поврат. Педри пусна към Траоре отдясно. Фланговият нападател надигра Марио Ермосо и с точно центриране качи топката на главата на Гави, който порази задачата за 2:1.

Мадридчани можеше да стигнат до изравнително попадение малко по-късно, откакто Караско откри Жоао Феликс на втора греда, само че ударът на португалеца не се получи и Тер Щеген улови. В 24-ата минута добра офанзива отляво на Барса приключи с подаване към Феран, който от дузпата не откри очертанията на вратата.

Барселона – Атлетико Мадрид 2:1

0:1 Яник Ферейра Караско (8)

1:1 Жорди Алба (10)

2:1 Гави (21)

Барселона: 1. Tер Щеген, 3. Пике, 4. Араухо, 5. Бускетс, 8. Дани Алвеш, 11. Адама Траоре, 16. Педри, 18. Жорди Алба, 19. Феран Торес, 21. Френки де Йонг, 30. Гави