Барселона и Валенсия играят при резултат 2:1 в мач от

...

НА ЖИВО: Барселона 2:1 Валенсия, фамозен гол на Камп Ноу

Барселона и Валенсия играят при резултат 2:1 в мач от 14-ия кръг на Ла Лига. В 29-ата минута Диакаби откри след безмилостен удар от ъглов удар. Лионел Меси изравни в края на първата част с 643-ия си гол за клуба. В 52-ата минута Роналд Араухо изведе домакините напред с футуристична странична ножица, вкарвайки първия си гол за Барса.

В третата минута Гедеш получи топката на комфортна позиция и стреля с десния крайник към левия ъгъл, само че в навън.

През идващите петнайсетина минути двата отбора проведоха няколко офанзиви, които обаче не заплашиха нито една от двете порти, защото бранителите се демонстрираха с основни намеси.

В 21-ата минута още веднъж Гедеш опита шанса си, само че изстрелът му по земя профуча около десния непряк дирек.

В 29-ата минута Солер лиши коженото кълбо от Дест в наказателното поле и шутира, само че Тер-Стеген мазета в корнер. След неговото осъществяване Диакаби се измъкна от опеката си и с глава простреля немския пазач в близкия ъгъл за 0:1.