Барселона и Реал Мадрид спечелиха трудно мачовете си от 31-я

...

Барселона и Реал спечелиха трудно с по 1:0

Барселона и Реал Мадрид завоюваха мъчно мачовете си от 31-я кръг на Ла Лига. Така разликата сред противниците се резервира осем точки, а след седмица те излизат в Ел Класико. Реал води със 78 точки, Барса има 70.

Барселона победи Кадис с 1:0 с хубав ножичен удар на Жоао Феликс. Треньорът Шави Ернандес направи осем промени в титулярния си състав спрямо тези играчи, които започнаха при 3:2 над ПСЖ в Шампионската лига. – Пау Кубарси, Ектор Фонт и Витор Роке.

Жоао Феликс се разписа в 37-ата минута, като това е седми гол за него през сезона. Той имаше още една опция, само че Виктор Чуст почисти от голлинията. Кадис имаше няколко отлични благоприятни условия да изравни. Вратарят Марк-Андре тер Стеген обаче се оправи чудесно и записа шеста суха мрежа подред в Ла Лига.

Реал Мадрид завоюва с 1:0 визитата си на Майорка. Единственото попадение вкара Чуамени при започване на второто полувреме. Голът е трети за него през сезона.

. Той даде отмора на Дани Карвахал, Камавинга, Кроос и Винисуис. Белингам пък беше изваден след 60 минути игра.

Преди Ел Класико са и реваншите от четвъртфиналите в Шампионската лига.. Барса посреща ПСЖ след 3:2 в Париж.
Източник: flashnews.bg