Барселона и Осасуна се класираха за полуфиналите от турнира за

...

Барселона и Осасуна са на полуфинал за Купата

Барселона и Осасуна се класираха за полуфиналите от шампионата за Купата на краля в Испания. Барселона го направи с сложен триумф с 1:0 над Реал Сосиедад. и са трети в класирането в Ла Лига.

Единственото попадение в конфликта беше дело на Усман Дембеле в 52-ата минута. Той се разписва за седми път този сезон. След него Гави удари греда.

Гостите от Сан Себастиан останаха с човек по-малко още в 39-ата минута. Тогава червен картон получи Брайс Мендес. Той беше изпъден поради рисково нарушаване против Серхио Бускетс.

Осасуна в профил след продължения и победа с 2:1. Мароканският нападател Абде Езалзули вкара решителното попадение в 99-ата минута. Той е в Памплона чартърен от Барселона.

Иначе баските поведоха в 71-ата минута. Тогава Рубен Гарсия изведе Чими Авила, а той преодоля Буну. В петата минута на добавеното време на срещата Сусо центрира към Юсеф Ен-Несири и той изравни, с цел да вкара мача в продължения.
Източник: flashnews.bg