Барселона и Хетафе завършиха наравно 0:0 в мач от първия

...

Барселона не успя да победи Хетафе в дебюта на Гюндоган

Барселона и Хетафе приключиха наедно 0:0 в мач от първия кръг на Ла Лига. Срещата в Мадрид беше доста нервна, като бразилецът Рафиня и старши треньорът Шави Ернандес получиха червени картони.

И двата тима завършиха конфликта с по 10 души, защото червен картон за домакините получи Хайме Мата. Официален дебют за каталунския гранд пък направи немския национал Илкай Гюндоган.

Ориол Ромеу пропусна отличен късмет за гол за гостите в 26-ата минута, пращайки топката вляво от вратата на Хетафе. След половин час игра вратарят на Барселона Марк-Андре Тер Щеген трябваше да се намесва при удар на Хуан Антонио Санчес. Ансу Фати стреля над вратата при преференциална опция през второто полувреме.

Футболистите на Барселона владееха повече топката и насочиха 14 удара против 5 за Хетафе. Резултатът обаче остана неизменен.

Източник: safenews.bg