Барселона и Еспаньол направиха 1:1 в каталунско дерби от 15-ия

...

Барселона и Еспаньол се наритаха за реми и 17 картона

Барселона и Еспаньол направиха 1:1 в каталунско дерби от 15-ия кръг на Ла Лига. Мачът ще се запомни поради рефера Антонио Матеу Лаос. Съдията сподели 15 жълти картона и 2 червени картона на футболисти на терена. Той също по този начин предизвести публично треньора на Барса Шави и крилото Рафиня, които бяха на аварийна пейка.

Барселона игра с 10 индивида от 78-ата минута, когато беше изпъден Жорди Алба. Три по-късно и Еспаньол остана с човек по-малко след червен картон за Винисиус Соуса. Синьо-белите можеха да завършат дуела и с девет души, само че Лаос прегледа с ВАР нарушаване на Леандро Кабрера и анулира.

Иначе Маркос Алонсо даде задатък на Барселона още в седмата минут. Хоселу обаче изравни от дузпа в 73-ата.

С точката Барса си върна първото място в класирането, въпреки и единствено поради по-добра голова разлика. Тимът на Шави има 38 точки, колкото и Реал Мадрид, който нощес победи с 2:0 Валядолид. И двата гола за Кралския клуб вкара в последните седем минути.
Източник: flashnews.bg