Барселона гостува в Киев на местния Динамо в преследване на

...

НА ЖИВО: Динамо Киев - Барселона 0:0, след VAR отмениха дузпа за каталунците

Барселона гостува в Киев на локалния Динамо в гонене на наложителна победа. "Каталунците " са на трета позиция в групата зад Байерн Мюнхен и Бенфика, от които позволиха загуби с по 0:3, а Динамо са последни със единствено точка.

Още в третата минута Мемфис Депай можеше да означи попадение, само че интервенция на Иля Забарний в последния вероятен миг лиши нидерландеца от попадение. Въпреки натиска на Барселона, към 20 минути след началото на мача Циганков проби отдясно и откри прелестно Шапаренко при точката на дузпата, само че ударът на халфа бе извънредно слаб и неакуратен и не предложи заплаха. Две минути по-късно Тер Стеген мазета извънредно рисков удар на Де Пена. Футболистите на Мирча Луческу получиха и трети сериозна опция да вкарат, още веднъж посредством Микола Шапаренко, чийто удар бе избит.

Четири минути пред края на първата част Нико Гонзалез се извиси над всички при центриране от десния фланг, само че ударът му с глава от 5-6 метра срещна крайници на неговия съотборник Мемфис Депай.

Началото на втората част бе много мудно и до рискове съвсем не се стигаше. При бърза офанзива на Динамо Киев отляво и отбита топка след центриране Караваев насочи страховит изстрел от границата на наказателното поле, само че топката профуча около лявата греда на Тер Стеген.

Малко след час игра Ансу Фати и Иля Забарний се сблъскаха в наказателното поле на Динамо. В първия миг румънският съдия Овидиу Хатеган отсъди дузпа за испанския отбор, само че откакто бе привикан на VAR промени своето решение.

ДИНАМО КИЕВ - БАРСЕЛОНА 0:0

Динамо Киев(4-2-3-1): Бушчан - Кеджийора, Забарний, Сирота, Караваев - Сидорчук, Шапаренко - Циганков, Буялский(жк), Де Пена - Гармаш(жк)

Старши треньор: Мирча Луческу

Барселона(4-3-3) : Тер Стеген - Мингеса, Гарсия(жк), Ленгле(жк), Алба - Нико Гонзалез, Бускетс, Френки де Йонг - Гави(жк), Фати, Депай

Старши треньор: Серхи Бархуан

Рефер: Овидиу Хатеган, Румъния

Стадион: "Олимпийски ", Киев