Барселона е новият баскетболен шампион в испанската Лига Ендеса. Блаугранас“

...

Барселона спечели титлата в испанското баскетболно първенство

Барселона е новият баскетболен първенец в испанската Лига Ендеса. „ Блаугранас “ надвиха над Реал Мадрид с 3-0 победи във финалната серия. Баскетболистите на Барселона затвориха серията след победа с 93:82 в „ Уизинк Сентър “ в Мадрид.

Двубоят стартира извънредно равностойно, като в средата на първия интервал резултатът бе еднакъв при 11:11, а в края на частта Реал Мадрид съумя да поведе с 21:20. Втората част стартира със серия от 9:1 за Барселона, след която поведе с 29:22, само че до полувремето Реал Мадрид си върна задатъка при 41:38.

Барселона владееше самодейността съвсем през цялата трета част, като водеше с 57:53 броени минути преди края на интервала, като съумя да задържи задатъка си до 67:66 преди решителната четвърт. Само три минути след началото на последния интервал „ блаугранас “ подвигнаха задатъка си до осем точки при 81:73. Барселона продължи с непрекъснатите си изяви и затвори мача при 93:82.

Най-резултатен за Барселона бе Ян Весели, който приключи срещата с 19 точки, а огромната звезда Никола Миротич приключи дуела с 14 пункта и 5 овладени битки.

Валтер Таварес бе единственият по-ефективен баскетболист на Реал Мадрид, завършвайки мача с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 битки.