Бърнли стигна до равенство 1:1 като гост на шампиона Ливърпул

...

Ливърпул с неочаквана издънка срещу Бърнли

Бърнли стигна до тъждество 1:1 като посетител на първенеца Ливърпул в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци откриха резултата със ужасно попадение с глава на Анди Робъртсън, само че Джей Родригес донесе точката на домакините.

Ливърпул несъмнено бе по-добрият тим на терена през първата част, само че стражът на Бърнли Ник Поуп се намеси на няколко пъти по брилянтен метод, с цел да резервира мрежата си суха. ''Червените'' въпреки всичко съумяха да открият резултата десетина минути преди края. Фабиньо центрира към Анди Робъртсън в наказателното поле и бранителят на „ алените “ вкара страховит гол с глава.

В добавеното време на първото полувреме Поуп още веднъж бе воин за своите, откакто мазета страховит изстрел на Садио Мане.
Източник: fakti.bg