Бърнли сложи край на чакането си за домакинска победа във

...

Петзвездният Бърнли разбива Шефилд Юнайтед на Търф Мур

Бърнли постави завършек на чакането си за домакинска победа във Висшата лига със жанр с победа с 5-0 над сътрудниците си Шефилд Юнайтед, изкачвайки се от масата и натрупвайки напрежение за шефа на Блейдс Пол Хекингботъм.

Джей Родригес се нуждаеше единствено от 15 секунди, с цел да изведе тима на Винсент Компани в предни позиции, а Джейкъб Бруун Ларсен удвои преднината в 28-ата минута, като Юнайтед приключи първото полувреме с човек по-малко след Оли Макбърни събра два дразнещи жълти картона в бърза поредност.

Последва още болежка за Юнайтед през второто полувреме, когато Зеки Амдуни и Лука Колеошо вкараха два в границите на три минути, преди Джош Браунхил да добави пети, давайки на Бърнли най-големия им гол в миналото победа във Висшата лига.

Нито един клуб от британската лига не е откривал сезон с осем домашен провали и Бърнли не можеше да си разреши да сложи този връх против тим на Юнайтед, който стартира деня с една точка по-добре, с тези два започвайки деня първи и втори...