Бърнли се откъсна от дъното на класирането, след като записа

...

Бърнли отлепи от дъното след първа победа

Бърнли се откъсна от дъното на класирането, откакто записа първа победа от началото на сезона в шампионата и то по безапелационен метод. Тимът на Шон Дайч завоюва с 4:0 Борнемут на “Търф Мор”.

Домакините водеха с 2:0 на почивката след да бързи гола в края на полувремето, дело на Видра и Ленън. Борнемут имаше леко преимущество преди противникът им да открие резултата. Гостите даже удариха греда, откакто удар на Аке бе отклонен, мина над Джо Харт, само че се отби в горната греда.

Отборът на Еди Хауи доминираше през втората част, само че влезлият като запаса Ашли Барнс постави завършек на интригата с трети гол. Малко преди този момент Гудмундсон удари греда. Барнс означи второто си попадение малко преди края.

Burnley claim first Premier League win of the season as Bournemouth put to the sword at Turf Moor https://t.co/WN8chTIbm4 pic.twitter.com/biKSX2j0mH
— Telegraph Football (@TeleFootball) September 22, 2018
Първата победа на Бърнли в последните му 10 мача във Висшата лига го изкачи на 16-то място, до момента в който Борнемут е шести.

ПРОГРАМАТА НА БЪРНЛИ
ПРОГРАМАТА НА БОРНЕМУТ Премиър лийг 6 кръг, събота 22 септември  Бърнли 4:0краен резулат  Борнемут