Бърнли прекъсна серия от четири поредни срещи без успех във

...

Бърнли е на 11 точки от опасната зона след триумф в Лондон

Бърнли прекъсна серия от четири следващи срещи без триумф във всички шампионати, откакто надигра с 3:0 Кристъл Палас като посетител в дуел от 24-ия кръг на Премиър лийг. Тимът на Шон Дайч нанесе своите удар при започване на двете полувремена. До десетата минута гостите водеха с 2:0. Йохан Берг Гудмундсон (5') се възползва от недоразумение сред Дан и Ван Аанхолт, с цел да открие резултата. Пет минути по-късно Джей Родригес засече с глава съвършено центриране от корнер на Макнийл.
HALF-TIME Crystal Palace 0-2 Burnley

Burnley’s rapid start puts them in a commanding position at the interval
— Premier League (@premierleague)

Две минути след началото на второто полувреме Бърнли реши всичко с трети гол. Матю Лоутън проби отдясно, оправи се с опита за шпагат на Аанхолт, след което пусна към Родригес. Последният му върна с доста положително подаване. Лоутън стреля от придвижване в далечния ъгъл, вкарвайки първия си гол за Бърнли.

След този триумф отборът на Шон Дайч е към този момент на 11 точки от зоната на изпадащите и единствено на три зад днешния си противник, който заема 13-о място във краткотрайното класиране на Премиър лийг.

Премиър лийг 24 кръг, събота 13 февруари  Кристъл Палас 0:3краен резулат  Бърнли