Бърнли победи Шефийлд Юнайтед с 1:0. Мачът беше от задължителните

...

Бърнли взе задължителната победа срещу Шефилд Юнайтед

Бърнли победи Шефийлд Юнайтед с 1:0. Мачът беше от наложителните за продобиване от домакините, които последователно се отдалечават от зоната на изпадащите.

Гостите към този момент 16 мача нямат победа на непознат терен и след отличната с акция през предишния сезон, в този момент към този момент могат умерено да обиграват състава си за мачовете в Чемпиъншип следващата година.

Победният гол падна в 32-ата минута. Робърт Брейди центрира от корнер отдясно и Бен Мий се разписа с глава.

През второто полувреме " карамелите " се затвориха да пазят резултата и играеха доста малко с топката " Остриетата ", които имаха изчезнали играчи поради позитивни PCR проби по този начин и не можаха да пробият постоянния Ник Поуп.

Така се получи огледален мач за Бърнли на този с Лийдс. Тогава " карамелите " владееха повече топката, само че изгубиха след гол през първото полувреме.

Бърнли е на 16-а позиция с 16 точки. Разликата от зоната на изпадащите е 5 точки.

Шефилд Юнайтед има единствено 2 точки от 16 мача и на процедура към този момент няма късмет да оцелее във Висшата лига.