Барабанистът на Пърл Джем Мат Камерън обяви, че се разделя

...
Барабанистът на Пърл Джем Мат Камерън обяви, че се разделя
Коментари Харесай

Барабанистът на "Пърл Джем" Мат Камерън напуска групата след близо 30 години

Барабанистът на Пърл Джем Мат Камерън разгласи, че се разделя с групата след съвсем три десетилетия дружно, заяви Българска телеграфна агенция, цитирайки АП. 62-годишният музикант оповести решението си в обществените мрежи.

„ След 27 фантастични години слязох от барабаните “, написа Камерън. „ Много обич и почитание към Джеф, Ед, Майк и Стоун, че ме поканиха в бандата през 1998 година и ми дадоха опцията на живота ми – изпълнен с другарство, артистизъм, провокации и смях. “

Камерън не показва причина за напускането си.

„ Мат Камерън е невероятен и същински авторитетен музикант и барабанист. През последните 27 години той беше моторът зад нашите концерти онлайн и студийните записи. Това беше извънредно значима глава в историята на Пърл Джем, и му пожелаваме всичко най-хубаво “, гласи изказване на групата, оповестено в профилите им в обществените мрежи. Не се прецизира кой ще го размени.

Камерън свири на барабаните за „ Саундгардън “ повече от десетилетие, преди да се причисли към Пърл Джем. Той не е измежду създателите на групата и не взе участие в записите на ранните им албуми, които ги трансфораха в международни рок звезди.

Въпреки това, неговото наличие обезпечава по този начин нужната непоклатимост, откакто бандата сменя четирима барабанисти от основаването си. Камерън се причислява през 1998 година като краткотраен заместител на Джак Айрънс по време на турне, а студийният му дебют с групата е албумът Binaural от 2000 година.

Преди да напусне, той беше част от турнето във връзка излизането на 12-ия студиен албум Dark Matter.

Мат Камерън е роден и израснал в Сан Диего. По-късно се реалокира в Сиатъл – малко преди локалната сцена да се трансформира в световен музикален феномен. Преди „ Саундгардън “ той свири в гръндж групата „ Скин Ярд “. Камерън остава деен и в двата именити състава – „ Пърл Джем “ и събраните още веднъж „ Саундгардън “ – до 2017 година

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР