Банско. Два златни медала на провелото се в Банско от

...

Благоевград: Два златни медала останаха в Банско на провелото се през уикенда Държавно първенство по канадска борба

Банско. Два златни медала на провелото се в Банско от 13 до 15 април Държавно състезание по канадска битка, останаха в града под Тодорка. Това оповестиха от пресцентъра на Общината . Банскалията Георги Цветков и играч на локалния клуб Армспорт, победи на лява ръка, където съкруши съпротивата на Пламен Кисов, а по-късно и на дясна, преборвайки Георги Георгиев. Така той откри своето справедливо място в националния тим в най-тежката категория.Над 500 спортисти от цяла България премериха сили в шампионата, като различен от забавните финали беше в категория мъже до 80 кг., където Европейският първенец Божидар Симеонов победи Димитър Дановски, също по този начин Димитрина Димитрова победи Ина Банева. Спортният конгрес бе подготовка за идното Европейско състезание по канадска битка, което ще бъде домакинствано от София на 25 май. Националните ни състезатели ще вземат участие също и в плануваното за месец октомври Световно състезание в Анталия, Турция.
Източник: focus-news.net