Мона Лиза към нацистите: Често ограбвани, защо последната кражба в Лувъра е различна
Бандата от обирджии, които нахлуха в музея Лувър в Париж в неделя сутринта и откраднаха осем наполеонови скъпи бижута в четириминутен грабеж, бяха единствено последните в дългата поредност от дръзки крадци, които се насочиха към емблематичния музей.
Крадителите използваха стълба, инсталирана на камион, с цел да стигнат до позлатени Galerie d’Apollon (Галерия на Аполон) на втория етаж, преди да вземете ъглошлайф до прозореца, с цел да получите достъп до бижутата на френската корона. Обирът е осъществен в 9:30 сутринта (07:30 GMT), половин час след отварянето на музея за гости за деня. Крадците към момента са на независимост и Лувърът сега е затворен.
Деветият предмет, който са откраднали – короната, принадлежаща на императрица Евгения, брачната половинка на Наполеон III – е открит наоколо, откакто е бил изтърван от групата, заяви френското министерство на вътрешните работи.
Лувърът е бил кралски замък повече от два века. Открит е като публичен музей през 1793 г...
Прочетете целия текст »




