Бам Адебайо вкара 24 точки и Джими Бътлър наниза 23

...

Бам Адебайо и Джими Бътлър изведоха Маями Хийт до победа в Ню Орлиънс

Бам Адебайо вкара 24 точки и Джими Бътлър наниза 23 преди отстраняването си в последната четвъртина, а гостуващият Маями Хийт надделя Ню Орлиънс Пеликанс със 106:95 в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

Кевин Лов извърши нарушаване против Зайън Уилямсън при започване на последната част и това докара до няколко конфликта сред играчи на двата тима. В последна сметка Бътлър, неговият съотборник Томас Брайънт и играчите на Пеликанс Наджи Маршал и Хосе Алварадо бяха отстранени.

Адебайо, който приключи със седем битки и три блокирани изстрела, наниза 12 точки единствено в последната част, до момента в който Пеликанс вкараха 15 като тим.

Шай Гилджъс-Алекзандър вкара 30 точки и домакинът Оклахома Сити Тъндър записа връх по ефикасност за сезона при победа със 147:106 против Вашингтон Уизърдс. Канадецът добави девет асистенции и седем битки в актива си, а също така означи 14 точки единствено в първата четвъртина. Тя приключи 41:28 в интерес на Тъндър.

Чет Холмгрен вкара 25 точки и завоюва 10 битки при четвъртата поредна победа на Оклахома Сити, а Джордан Пуул бе най-резултатен за Уизърдс с 21 точки като запаса.

Стеф Къри вкара 15 точки и Голдън Стейт Уориърс победи Шарлът Хорнетс с 97:84. Андрю Уигинс, който през вчерашния ден навърши 29 години, се регистрира с 14 точки, а Брендън Поджемски и Клей Томпсън записаха по 13 точки за спечелилите.

Леброн Джеймс наниза 30 пункта и Антъни Дейвис добави 28 с 13 битки при победа на Лос Анджелис Лейкърс със 123:118 против гостуващия Сан Антонио Спърс. Д`Анджело Ръсъл приключи с 22 точки, а най-резултатен за Спърс бе Виктор Уембеняма с 27 точки и 10 битки.

Майкъл Портър записа персонален връх за сезона с 34 точки и завоюва 12 битки при триумф на Денвър Нъгетс със 127:112 против домакина Портланд Трейл Блейзърс. Никола Йокич пък направи 17-и трипъл-дабъл за сезона и 122-и в кариерата с 29 точки, 15 битки и 14 асистенции.

Янис Адетокунбо вкара 13 точки и завоюва 13 битки при победа на Милуоки Бъкс със 112:107 против Минесота Тимбъруулвс. Деймиън Лилард добави 21 точки, 10 асистенци и девет битки за Бъкс, които прекъснаха серия от две загуби и завоюваха за първи път от 12 февруари насам.