Балкан завърши наравно 1:1 като домакин на Банско в среща

...

Балкан и Банско не се победиха

Балкан приключи наедно 1:1 като хазаин на Банско в среща от 7-ия кръг на Югозападната Трета лига. Гостите откриха резултата в 11-aта минута, когато Георги Фикиин бе оставен непокрит в наказателното поле и с прецизен удар отстрани вратаря на Балкан.

Нещата за домакините се утежниха в 29-aта минута, когато останаха с човек по-малко. За два жълти картона, и то в рамките единствено на една минута, бе изпъден Денис Стефанов. Първият бе преувеличен – поради нарушаване в центъра на терена. А вторият бе за това, че когато трябваше да бъде заменен, напусна игрището преди съдията да е дал сигнал за промяната.

Макар и с човек по-малко, в оставалото до края време балканци надиграха своя противник. До края на първото на два пъти удари на Павел Петков профучаха около гредите. В 74-aта Николай Миков не съумя да вкара от комфортна позиция. В 74-aта минута Димитър Руйчев бе подкосен в дребното наказателно поле, реферът отсъди дузпа, която бе вкарана невъзмутимо от Дейвид Йорданов.