Балкан записа труден успех при гостуването си на Черно море

...

Черно море Тича се даде много трудно на Балкан във Варна

Балкан записа сложен триумф при гостуването си на Черно море Тича в среща от мъжкото баскетболно състезание. Тимът от Ботевград, който бе любимец в този мач, се наложи над своя противник с 81-76, само че трябваше да трепери до последно за крайния триумф. В този мач „ зелените “ бяха без контузения Христо Захариев.

След този дуел Балкан е на първото място във краткотрайното класиране с 15 победи и 3 загуби, до момента в който отборът на Дарин Великов е предпоследен с баланс 5-14.

В идващия кръг Черно море Тича гостува на Академик София, до момента в който Балкан приема Академик Бултекс 99.

Гостите започнаха доста добре мача и бързо поведоха с двуцифрена разлика. Постепенно обаче „ моряците “ се съвзеха и след 10 минути игра  се приближиха единствено на точка от своя противник. През втората част Балкан още веднъж дръпна с няколко точки, само че Черно море Тича изравни за 40-40. Последваха оспорвани минути, а след тройка на Острев домакините се отдръпнаха на почивката при резултат 45-43 в тяхна изгода.

След паузата играта бе доста оспорвана и с честа промяна на водачеството, а преди решителната част варненският отбор водеше с 61-58. Драмата продължи и през заключителния интервал, само че Балкан сподели по-здрави нерви в края и завоюва.

Най-резултатен за триумфа бе ДиВон Уошингтън, който приключи с 24 точки и 10 битки. Брандън Фортънбъри вкара 19 точки, а Павел Иванов добави 16. Силно игра и Игор Кесар, който има 9 точки и 11 битки.

За Черно море Тича Цветослав Острев означи 16 точки. С 15 е Симеон Илиев, 13 има Николай Николов, а с 11 се регистрира Веселин Георгиев.
Източник: petel.bg