Балкан спечели драматична победа с 88:81 (12:20, 19:18, 20:23, 24:14,

...

ОБЗОР: Балкан спечели драма с продължение в НБЛ

Балкан завоюва трагична победа с 88:81 (12:20, 19:18, 20:23, 24:14, 13:6) след продължение против Спартак Плевен в мач от 22-ия кръг на Националната баскетболна Суперлига за мъже.

Така ботевградчани се приближиха на три точки от водача Рилски Спортист, до момента в който Спартак остана пети.

Спартак доминираше при започване на дуела в зала " Балканстрой ". Станимир Маринов вкара поредни тройки за плевенчани и те поведоха с 8:7, след което не изпуснаха самодейността съвсем до края.

Първата четвъртина приключи 20:12 и макар че Балкан съумя да редуцира пасива си на едвам четири точки, до поврат не се стигна през първото полувреме. Спартак задържа преднина от 38:31, а преди началото на последната четвъртина задатъкът на домакините набъбна с още три точки.

В четвъртата част обаче Балкан означи шест следващи точки и в последните секунди гостите се приближиха на две с тройка на Павлин Иванов.

Отнемане на Димитър Димитров върна топката мигновено в владеене на гостите, които бяха точни още два пъти от наказателната линия посредством Александър Гавалюгов, който изравни на 75:75.

Спартак въпреки всичко получи 12 секунди да нападна коша на Балкан, само че Самаджи Хейнс-Джоунс пропусна пукотевица за две точки с финалната сирена.

Балкан довърши започнатото в продължението. Павлин Иванов даде за първи път преднина на гостите, Мануел Суарес усили със забивка и секунди по-късно даде задатък от шест точки на ботевградчани. В последна сметка те завоюваха с 88:81.

За Балкан двама играчи приключиха с дабъл-дабъл. Димитров и Суарес вкараха по 23 точки завоюваха надлежно 13 и 12 битки, а Самаджи Хейнс-Джоунс записа 23 пункта за Спартак.

Резултати от XXII кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Спартак Плевен - Балкан - 81:88 (20:12, 18:19, 23:20, 14:24, 6:13) след продължение
Шумен - Левски - 67:78 (17:17, 13:25, 12:21, 25:15)
Академик Пловдив - ЦСКА - 73:100 (16:24, 22:21, 17:29, 18:26)
Черно море Тича - Берое - 98:109 (27:23, 27:27, 17:30, 27:29)