Балкан се наложи с лекота над Рилски спортист в дербито

...

Балкан с безпроблемен успех срещу Рилски

Балкан се наложи с лекост над Рилски състезател в дербито на НБЛ с 91:80. Домакините натрупаха удобна разлика още през първото полувреме, която се оказа основна за крайния излаз на мача.

Над всички за спечелилите беше Микейл Хопкинс, който приключи с 24 точки и 7 битки. С 12 точки се отличи Павлин Иванов, а 10 добави Венцислав Петков, в това число тройка зад центъра в края на третата част. За Рилски състезател Малик Диме се регистрира с 21 точки. Евгени Хаджирусев има 18, с 15 е Юджийн Харис, а 13 точки добави Златин Георгиев.

Победата бе 12-а за вицешампионите, които имат и шест провали. Тимът от Самоков е с баланс 10-8 на третата позиция. В идващия кръг Балкан гостува на Академик София, до момента в който за Рилски състезател следва аудиенция на Берое.