Балкан победи със 74:70 (20:18, 18:17, 15:19, 21:16) Академик Пловдив

...

Балкан записа победа №15 в НБЛ

Балкан победи със 74:70 (20:18, 18:17, 15:19, 21:16) Академик Пловдив като посетител в мач от 21-вия кръг на НБЛ. Успехът е 15-и за отбора от Ботевград, който има и 4 провали. Пловдивчани са с баланс 6-13.

Срещата в зала “СИЛА ” стартира като дерби, като след първата част разликата беше едвам 2 точки в интерес на гостите. Те съумяха да прибавят единствено още точка към преднината си до почивката. След паузата домакините направиха опит да се върнат в мача и преди заключителната четвърт понижиха пасива си единствено до точка. В последните 10 минути обаче първенците съумяха да измъкнат сложната, само че сладка победа.

Мануел Суарес приключи с дабъл-дабъл - 19 точки и 10 битки за  Балкан, Павлин Иванов се разписа с 16 точки.

За Академик Пловдив Джейлън Минет наниза 22 точки, а 11 добави Томислав Минков.