Балкан победи с 98:76 (27:19, 28:23, 27:15, 16:19) Ямбол като

...

Балкан без затруднения срещу Ямбол

Балкан победи с 98:76 (27:19, 28:23, 27:15, 16:19) Ямбол като хазаин в мач от 18-ия кръг на НБЛ. Успехът е 12-и за отбора от Ботевград, който има и 4 провали в сметката си. Ямбол е с баланс 5-11.

Срещата в “Арена Ботевград ” стартира мощно за домакините, които за 10 минути игра поведоха с 8 точки, а до полувремето съумяха да усилят преднината си на 13 точки. След паузата превъзходството на първенците продължи, само че единствено в третата част. Те си осигуриха удобна преднина от 25 точки преди заключителната четвърт и макар че я изгубиха, това не оказа въздействие върху крайния излаз от срещата.
 На живо: 18-ият кръг в НБЛ - Академик шокира Рилецо първоначално На живо: 18-ият кръг в НБЛ - Академик шокира Рилецо първоначално
За Балкан Мануел Суарес приключи с дабъл-дабъл - 21 точки и 13 битки, по 16 вкараха Николай Грозев и Никос Дипларос.

Доминик Кристиано се разписа с 15 точки за Ямбол, а 11 добави Уилям Таварес.