Балкан победи пловдивския Академик Бултекс с 97-96 (21-24, 31-24, 21-20,

...

Инфарктна победа на Балкан срещу Академик Бултекс

Балкан победи пловдивския Академик Бултекс с 97-96 (21-24, 31-24, 21-20, 24-28) в дербито на X кръг в Националната баскетболна лига.

Спартак хвърли бомбата и победи Левски Лукойл в Плевен

" Сините " нямаха отговор на Цветослав Острев

Крайно забавният дуел стартира с 45 минути забавяне, тъй като на гостите им се наложи да пътуват 200 километра за към 5 часа поради неприятното време. Това не им попречи да стартират чудесно и да поведат с 14-4.

Възпитаниците на Небойша Видич започнаха вихрено втората четвърт и поведоха с 30-24 след тройка на Павел Иванов. На почивката резултатът беше 52-48.

И двата отбора заложиха на офанзивата и резултатността стана висока. Брендън Браун вкара углавен удар за 97-96 10 секунди преди сирена. Дешон Найт не можа да означи при последната офанзива и ботевградчани ликуваха.

Микаел Хопкинс направи " дабъл-дабъл " за Балкан с 24 точки и 12 битки, Александре Гаврилович и Брендън Браун приключиха с по 17 и 15 точки, а завърналия се Павел Иванов наниза 14 точки.

Дейшон Найт се отличи с 30 точки за Академик, а Васил Бачев вкара 25 точки.

Балкан: Петков 6, Минков 6, Браун 15, Хопкинс 24, Гаврилович 17 (Иванов 14, Христов, Маринов, Мулалич 12, Ефианай 3)

Академик Бултекс : Христов 2, Бачев 25, Виткович 9, Вуйович 7, Найт 30 (Груев 11, Секулов 2, Николов, Олисемека 10)