Балкан победи Левски Лукойл със 77:71 и излезе еднолично начело

...

Балкан едноличен лидер след обрат над Левски Лукойл

Балкан победи Левски Лукойл със 77:71 и излезе еднолично отпред във краткотрайното класиране в НБЛ. Пред цялостните трибуни в „ Арена Ботевград “ зелените към този момент имат 15-1 и победа повече от своя противник.

Двубоят мина през куп обрати, като домакините наваксаха двуцифрена разлика, с цел да побеждават с крайния триумф. Дебют за гостите направи новото попълнение Данило Тасич, до момента в който мача пропуснаха Джайлс Смит и Борислав Младенов.

Двубоят стартира с доста пропуски и на двата отбора от далечно разстояние. Домакините съумяха да отбележат единствено един панер от игра за първите пет минути, което разреши на противника да поведе с 9:4. Последва спиране за Йовица Арсич, след което тимът му вкара седем следващи точки и още веднъж излезе напред. Левски Лукойл обаче отвърна със серия от 10:0, като след първата четвърт водеше с 21:13.

Малко след началото на втория интервал гостите за първи път поведоха с двуцифрена разлика при 33:23. На два пъти преднината на столичния отбор доближаваше 11 точки, само че преди почивката „ зелените “ понижиха за 38:44.

След паузата настъпи напредък в играта на Балкан. Шампионите направиха серия от 12:0, като близо шест минути Левски Лукойл нямаше панер от игра. Домакините дръпнаха с 62:54, само че след пет следващи точки баскетболистите на Константин Папазов стопиха пасива си единствено на 3 преди решителната четвърт.

Шест минути преди сирената гостите стигнаха до ново тъждество при 64:64, само че Балкан още веднъж поведе и друг път не изпусна преднината си до края.За пет персонални нарушавания мачът не приключиха Данило Тасич и Кени Хол.

Най-резултатен за триумфа бе Дейшон Найт с 20 точки.

За Левски Лукойл Брандън Йънг вкара 16 точки.